Fotelik idealny - dokonaj trafnego wyboru.

Fotelik idealny - dokonaj trafnego wyboru.

Dookoła nas technologia rozwija w błyskawicznym tempie, w tym na rynku fotelików samochodowych. Foteliki samochodowe przeszły długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat aby móc dostosowywać się ciągle do dzieci w coraz szerszym zakresie wieku i rozmiarów.

Chcesz tylko tego co najlepsze dla swojego dziecka, dlatego wybór odpowiedniego fotelika dla bezpieczeństwa podczas podróży może być trudny, lecz jest to jeden z najważniejszych przedmiotów, które kupisz. Ryzykujemy za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, dlatego zawsze chcemy mieć pewność, że najlepiej chronimy to co dla nas najcenniejsze.

Rynek detaliczny fotelików dziecięcych jest wyjątkowo konkurencyjny - taktyki marketingowe producentów  przekonują wciąż rodziców, że jeden fotelik jest lepszy od drugiego nie podając żadnych argumentów. Spróbujmy spojrzeć na problem całkowicie bezstronne i skoncentrujmy się na tym, co najlepsze dla Twojego dziecka, a nie na hasłach reklamowych czy wynikach sprzedaży.

Kiedy czytasz opinie, zwracaj szczególną uwagę na rzeczy, które są dla Ciebie ważne jako rodzica. Musisz zważyć zalety i wady każdego fotelika w stosunku do siebie, Twojej codziennej aktywności i Twojego stylu życia.

Na przykład, niektórzy rodzice nie będą mieli nic przeciwko dziecięcemu fotelikowi samochodowemu, który jest trudny do zainstalowania, ponieważ pozostanie w tym samym samochodzie przez długi czas. Inni, którzy muszą przenosić go z samochodu do samochodu, nie będą zadowoleni, że fotelik jest zbyt trudny w obsłudze.

Wygoda i łatwość obsługi to główne powody, dla których rodzice wybierają konkretne modele fotelików. Musisz jednak zapoznać się z aktualną oferta na rynku, aby wybrać najlepszą opcję dla swojego dziecka. Najlepsze foteliki dla dzieci absolutnie muszą spełniać aktualne normy dotyczące bezpieczeństwa i powinny  być dopasowane do samochodu. Najczęściej możemy napotkać na problemy z długością pasów, kształtem kanapy, nie wyjmowanymi zagłówkami, czy zbyt głęboko schowanym Iso-Fixem. We wszystkich problemach dotyczących kwestii dopasowania fotelika do naszego auta, w montażu, i krótkim szkoleniu z obsługi fotelika powinien pomóc nam dobrze przeszkolony sprzedawca, na co też musimy zwrócić szczególną uwagę.

Niektóre modele fotelików są nieporęczne i zajmują dużo miejsca, przez co prawie nie mieszczą się w mniejszych samochodach, zwłaszcza tych z siedzeniami kubełkowymi. Ich szerokość może uniemożliwić umieszczenie dwóch lub więcej fotelików samochodowych obok siebie. A jeśli jesteś wysokim rodzicem, długość siedziska skierowanego tyłem do kierunku może poważnie zmniejszyć miejsce na nogi z przodu. Inne są dopasowane do małych samochodów, ale często kosztem wygody dziecka lub dodatkowego wyposażenia. Musimy, więc brać pod uwagę specyfikację naszego auta.

Przed zakupem pierwszego fotelika samochodowego, powinieneś wiedzieć, że może się zdarzyć, że fotel nie pasuje do Twojego samochodu. Jest to poważny i częsty problem. Problemem mogą być kąty siedzenia i oparcia kanapy,  czy choćby poziom i głębokość umiejscowienia uchwytów isofix w kanapie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek zawsze należy przymierzyć fotelik do auta

Podstawową rzeczą, którą musimy sprawdzić, jest to czy nasze auto posiada system ISOFIX, lub Top tether (górny pas mocujący w fotelikach ISOFIX)

Co to jest ISOFIX?

ISOFIX

International Organisation for Standardisation - ISO Fixture bardziej znane w skrócie jako ISOFIX, jest systemem mocowania fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach. System ISOFIX składa się z dwóch uchwytów, które znajdują się między siedziskiem a oparciem fotela. Uchwyty te są przymocowane bezpośrednio do konstrukcji pojazdu. Wcześniej stosowano (wciąż powszechne) mocowanie fotelika pasami bezpieczeństwa. W stosunku do pasów, ISOFIX zapewnia sztywniejsze zamocowanie, co przekłada się na wyższe bezpieczeństwo. Zastosowanie systemu zatrzasków praktycznie wyklucza nieprawidłowy montaż. Wadą ISOFIX jest brak zabezpieczenia fotelika przed przemieszczeniem w osi obrotu wokół uchwytów. Jedyne zabezpieczenie stanowią siedzisko i oparcie fotela. Z tego powodu w fotelikach wyposażony w ten system stosuje się górny pas kotwiczący fotelik do karoserii samochodu top tether lub częściej spotykane rozwiązanie - nogę stabilizującą. Wyjątkiem są foteliki w grupie III (15-36 kg) które nie wymagają tych rozwiązań.
System ISOFIX zaproponowano w 1991, a standardem stał się w 1999 roku.

Jeśli mamy drogi lub luksusowy samochód i martwimy się o brzydkie ślady na tapicerce, możemy kupić ochraniacze na siedzenia, aby tapicerka pozostała czysta i nieuszkodzona. Dodatkowe akcesoria są również miłym dodatkiem, ponieważ ze zmieniającym się wiekiem Twojego dziecka będą się zmieniać jego potrzeby (np. zabawki , uchwyty na kubek i przekąski). Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, czyli dobrze dopasowany, poprawnie zamontowany i kompatybilny z samochodem fotelik, inne kwestie (czystość, zużycie kanapy itd.), możemy zawsze poprawić za pomocą akcesoriów.

Dodatkową rzeczą, którą należy sprawdzić, czy fotelik poza testami ADAC, posiada inne atesty, np. normę I-Size, lub zaliczony „test plus”.

Czym jest norma I-Size?

I-Size

I-Size opiera się na 5 ważnych założeniach wymienionych w nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa:

1. Wymagane prawem: niemowlęta do 15 miesiąca życia powinny podróżować zwrócone tyłem do kierunku jazdy (w przypadku uderzenia z przodu, niemowlę w foteliku jest pchnięte do wewnątrz fotelika a głowa i szyja są w tej sytuacji zdecydowanie lepiej chronione. W pierwszych miesiącach życia, głowa dziecka musi być szczególnie chroniona ponieważ stanowi nieproporcjonalnie dużą część masy ciała dziecka, więc wciąż słabe mięśnie szyi muszą być chronione).

2. Klasyfikacja fotelików dla dzieci na podstawie wzrostu i wieku (do tej pory waga dziecka była czynnikiem decydującym w klasyfikacji fotelików dla dzieci. W i-Size klasyfikacja zależy od wzrostu i wieku tak jak w przypadku odzieży. To pozwoli uniknąć błędu zbyt wczesnej wymiany fotelika).

3. Ulepszona ochrona przed uderzeniem bocznym (w tego typu kolizjach strefa zgniotu jest o wiele mniejsza niż w przypadku uderzenia z przodu lub z tyłu. Ponieważ samochód ma mniej miejsca by zaabsorbować powstającą energię, głowa dziecka jest szczególnie narażona na uszkodzenia, dlatego priorytetowym wymogiem dla fotelików dziecięcych w i-Size jest wysoki stopień ochrony w przypadku uderzenia bocznego).

4. ISOFIX jest obowiązkowy (system ten zapewnia stabilne połączenie między nadwoziem a fotelikiem i zmniejsza ryzyko nieprawidłowej instalacji w aucie).

5. Kompatybilność z samochodami i-Size (foteliki i-Size są kompatybilne ze wszystkimi samochodami i-Size i z niemal każdym samochodem wyposażonym w system ISOFIX. Dzięki temu łatwiej znaleźć odpowiedni fotelik dla Twojego samochodu. Możesz sprawdzić czy samochód jest kompatybilny z i-Size szukając logo na siedzeniu lub w instrukcji obsługi dostarczonej przez producenta samochodu.

Zakup fotelika

Z pozoru zakup fotelika samochodowego może wydawać się naprawdę prostą sprawą, ale jest to jedna z najważniejszych decyzji , jakie podejmiesz dla swojego dziecka.
Warto poświęcić chwilę czasu, aby dokonać właściwego wyboru i poszukać dobrego wyspecjalizowanego sklepu, którego pracownicy będą potrafili wybrać najlepsze opcje dla Ciebie i Twojego dziecka a następnie wybrać spośród nich, te które będą pasowały również do samochodu.

35 Comments

  • Avatar
   James Nelson
   sie 31, 2019

   You share really interesting news which I never read on any website. Thanks for sharing here. Albert Einstine

  • Avatar
   shawnkemp
   paź 5, 2019

   I am really enjoying reading your well written articles. It looks like you spend a lot of effort and time on your blog. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work.,Buy Matthew Broderick Jacket Online I am really enjoying reading your well written articles.

  • Avatar
   jessicaalex
   paź 7, 2019

   Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in the blog writing.All types blogs and posts are not helpful for the readers.Here the author is giving good thoughts and suggestions to each and every readers through write my paper for me this article.Quality of the content is the main element of the blog and this is the way of writing

  • Avatar
   Architecture
   paź 21, 2019

   I finally found great post here.I will get back here. I just added your blog to my bookmark sites. thanks.Quality posts is the crucial to invite the visitors to visit the web page, that's what this web page is providing. Architecture

  • Avatar
   Architecture
   paź 21, 2019

   Well we really like to visit this site, many useful information we can get here. Architecture

  • Avatar
   General Contractor
   paź 21, 2019

   Well, this got me thinking what other workouts are good for those of us who find ourselves on the road or have limited equipment options. General Contractor

  • Avatar
   Auto Tinting
   paź 21, 2019

   Thanks for your post. I’ve been thinking about writing a very comparable post over the last couple of weeks, I’ll probably keep it short and sweet and link to this instead if thats cool. Thanks. Auto Tinting

  • Avatar
   Architecture
   paź 21, 2019

   If it's not too much trouble share more like that. Architecture

  • Avatar
   Architecture
   paź 22, 2019

   I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day! Architecture

  • Avatar
   Window Tinting
   paź 22, 2019

   I have been searching to find a comfort or effective procedure to complete this process and I think this is the most suitable way to do it effectively. Window Tinting

  • Avatar
   Auto Tinting
   paź 22, 2019

   A debt of gratitude is in order for the blog entry amigo! Keep them coming... Auto Tinting

  • Avatar
   Architecture
   paź 22, 2019

   I really appreciate this wonderful post that you have provided for us. I assure this would be beneficial for most of the people. Architecture

  • Avatar
   Auto Tinting
   paź 22, 2019

   Here at this site really the fastidious material collection so that everybody can enjoy a lot. Auto Tinting

  • Avatar
   Custom Keto Diet Review
   paź 24, 2019

   It should be noted that whilst ordering papers for sale at paper writing service, you can get unkind attitude. In case you feel that the bureau is trying to cheat you, don't buy term paper from it. Custom Keto Diet Review

  • Avatar
   His Secret Obsession Review
   paź 24, 2019

   I recently came across your article and have been reading along. I want to express my admiration of your writing skill and ability to make readers read from the beginning to the end. I would like to read newer posts and to share my thoughts with you. His Secret Obsession Review

  • Avatar
   10 Minute Awakening Review
   paź 24, 2019

   I really enjoy simply reading all of your weblogs. Simply wanted to inform you that you have people like me who appreciate your work. Definitely a great post. Hats off to you! The information that you have provided is very helpful. 10 Minute Awakening Review

  • Avatar
   Clickbank University Review
   paź 24, 2019

   Very nice article. I enjoyed reading your post. very nice share. I want to twit this to my followers. Thanks !. Clickbank University Review

  • Avatar
   28 Days Keto Challenge
   paź 24, 2019

   I would recommend my profile is important to me, I invite you to discuss this topic... 28 Days Keto Challenge

  • Avatar
   Piano for All Review
   paź 24, 2019

   We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post. Great work Piano for All Review

  • Avatar
   10 Minute Awakening Review
   paź 24, 2019

   Thanks for such a great post and the review, I am totally impressed! Keep stuff like this coming. 10 Minute Awakening Review

  • Avatar
   Obsession Method
   paź 24, 2019

   I appreciate this work amazing post for us I like it. Obsession Method

  • Avatar
   voyance par telephone
   paź 29, 2019

   It should be noted that whilst ordering papers for sale at paper writing service, you can get unkind attitude. In case you feel that the bureau is trying to cheat you, don't buy term paper from it. voyance par telephone

  • Avatar
   Ozone Treatment
   paź 31, 2019

   Good to become visiting your weblog again, it has been months for me. Nicely this article that i've been waited for so long. I will need this post to total my assignment in the college, and it has exact same topic together with your write-up. Thanks, good share. Ozone Treatment

  • Avatar
   weed good or bad
   lis 3, 2019

   I wanted to leave a little comment to support you and wish you a good continuation. Wishing you the best of luck for all your blogging efforts. weed good or bad

  • Avatar
   why is weed good
   lis 3, 2019

   Your music is amazing. You have some very talented artists. I wish you the best of success. why is weed good

  • Avatar
   Watson Smith
   lis 5, 2019

   I wanted to depart a bit remark to help you and desire you a very good continuation. Wishing you the pleasant of good fortune for all your running a blog efforts. sherlock holmes coat

  • Avatar
   Cynthia Ashley
   lis 27, 2019

   This article is really contains lot more information about this Topic. We have read your all the information some points are also good and some usually are awesome. Great post . Thank you William Jacket

  • Avatar
   Supreme dissertation
   lis 27, 2019

   I really loved reading your blog. It was very well authored and easy to understand. Unlike other blogs I have read which are really not that good.Thanks alot! Supreme dissertation

  • Avatar
   Ethan Hunt
   gru 3, 2019

   I honestly cherished studying your weblog. It was very well authored and clean to recognize. in contrast to different blogs I have read which might be definitely now not that right. thank you a lot! Living Posi

  • Avatar
   Zac
   gru 16, 2019

   Keep in mind that if you had 10 people undergoing a body composition assessment, all of them obese, you would discover not only a laundry list as to why the person is obese. Cinderella Solution review

  • Avatar
   Hair Loss Sacramento, CA
   gru 22, 2019

   ScalpMasters provides world class Scalp Micropigmentation (SMP) procedures in Sacramento, California and surrounding cities. At ScalpMasters, we provide SMP procedures that are personalized to meet the needs of each and every client. By using the latest equipment and technology, our highly trained and experienced scalp masters provide leading edge SMP procedures in a comfortable and welcoming environment. Hair Loss Sacramento, CA

  • Avatar
   nurse mates coupon
   gru 31, 2019

   Aaah, what a great post and you have been a lot of information with great ideas with nurse mates coupon and we are looking forward to more.

  • Avatar
   payday loan consolidation company
   sty 14, 2020

   Nice post! This is a very nice blog that I will definitively come back to more times this year! Thanks for informative post. payday loan consolidation company

  • Avatar
   Top ranking list of search engines
   sty 15, 2020

   What are the ten greatest and a wonderful digit major search engines scheduled for the planet? Aside from Google.com and Bing.com it additionally incorporates additional search engines that exist not notable but rather meet large many search inquiries each day. It capacity be an astonishment for some folks yet today Google does not have a nearby search motor happening the web! Actually, there are many search engines to facilitate require taking Google’s royal location, yet none of them is ready to confront any threat. In any case, there are search engines with the aim of advantage considering and list of all search engines are offered beneath. Top ranking list of search engines

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code


Dopasuj fotelik
dla swojego dziecka

Czytaj

Dopasuj fotelik dla swojego dziecka

Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 fotelikiwarszawa.pl
Projekt i wdrożenie: PROPERART