Adapter pasa bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży może być używany na przednich i tylnych siedzeniach. Może go również używać kobieta, która jest kierowcą lub pasażerem.

Do czego służy adapter do pasów bezpieczeństwa w samochodzie?

INSAFE przekierowuje pas biodrowy z dala od brzucha kobiety ciężarnej na biodra i pachwiny przyszłej mamy, dzięki czemu siła z jaką może zostać wyrzucona podczas wypadku nie jest bezpośrednio przenoszona na brzuch, co gwarantuje większe bezpieczeństwo rozwijającego się malucha w brzuchu. 

Stosowanie adaptera eliminuje niebezpieczeństwo zbyt dużego nacisku na brzuch w przypadku nagłego hamowania lub wypadku drogowego. Tak duże i gwałtowne ciśnienie powoduje zwiększone ciśnienie płynu owodniowego i może skutkować zerwaniem łożyska, a nawet spowodować bezpośrednie urazy nienarodzonego dziecka. Konsekwencje mogą być tragiczne, dlatego stosowanie adaptera zaleca się od 2-3 miesiąca do końca ciąży. Adapter umożliwia lepszą ochronę nienarodzonego dziecka podczas podróży samochodem.

Adapter pasa bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Adapter pasa bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży może być używany na przednich i tylnych siedzeniach. Może go również używać kobieta, która jest kierowcą lub pasażerem. Stosowanie adaptera eliminuje niebezpieczeństwo zbyt dużego nacisku na brzuch w przypadku nagłego hamowania lub wypadku drogowego. Tak duże i gwałtowne ciśnienie powoduje zwiększone ciśnienie płynu owodniowego i może skutkować zerwaniem łożyska, a nawet spowodować bezpośrednie urazy nienarodzonego dziecka. Konsekwencje mogą być tragiczne, dlatego stosowanie adaptera zaleca się od 2-3 miesiąca do końca ciąży. Adapter umożliwia lepszą ochronę nienarodzonego dziecka podczas podróży samochodem.

Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Czy adaptery do pasów dla kobiet w ciąży są bezpieczne? Jak wypadają testy jakości?

INSAFE to wysokiej jakości produkt, zaprojektowany przez koreańskich inżynierów. Cała produkcja prowadzona jest w Korei Południowej, słynącej z nowoczesnej technologii. Konstrukcja adaptera jest bardzo mocna, ponieważ wykonano go ze stali nierdzewnej o grubości 6,4 mm pokrytej nietoksycznym miękkim materiałem. Projekt INSAFE został zrealizowany przy wsparciu rządowej organizacji Seoul Business Agency. Każda część pasa adaptera została zaprojektowana z dogłębną weryfikacją za pomocą symulacji komputerowych w celu uwzględnienia różnych typów kolizji drogowych.

Badania jakości materiałów, z których wykonano adapter INSAFE zostały przeprowadzone przez FITI Testing & Research Institute w Seulu. Adapter INSAFE został poddany testom dynamicznym zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R16, w laboratorium koreańskiego producenta samochodowych pasów bezpieczeństwa - firmy Samsong Industries oraz w laboratorium TÜV SÜD.

Adapter do pasów bezpieczeństwa