Podobnie jak pasy bezpieczeństwa. Jednak wielu rodziców jest sfrustrowanych fotelikami dla dzieci, ponieważ mogą być one trudne w użyciu. Dzieci potrzebują prawidłowo zamontowanych fotelików samochodowych, ponieważ ich ciała różnią się od ciała dorosłych.

Foteliki samochodowe ratują życie 

Zatwierdzony w lipcu 2013 roku system homologacji i-Size zdaje się być obecnie najlepszym sposobem na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa malucha w Twoim aucie który zaleca dzieciom siedzenie w fotelikach samochodowych lub podstawkach podwyższających do 36kg wagi lub gdy mają co najmniej 150cm wzrostu, czyli takiej wysokości, na której ktoś może bezpiecznie używać pasy bezpieczeństwa, pamiętajmy że I-Size = wzrost i waga, wiek nie ma znaczenia.

i-size

Foteliki Samochodowe dzielimy na poszczególne kategorie:

0-13kg  - Jazda tylko i wyłącznie tyłem to dewiza tej kategorii wagowej, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.  Foteliki które skrupulatnie dobieramy do samochodu a następnie potrzeb rodziców oraz samego dziecka. Kąt nachylenia fotelika w samochodzie powinien wynosić między 30 a 45  stopni aby dać dziecku optymalną pozycję na kręgosłupa oraz odpowiednie wsparcie głowy. Polecane foteliki to:

9-18kg - Tyłem aż do 4 roku życia. Zaleca się przewozić dziecko do 15 miesiąca życia tyłem aczkolwiek w tej kategorii wagowej dziecko może jeździć tyłem do samego końca do 18kg oraz 105cm wzrostu, musimy pamiętać że jazda tyłem jest o niebo bezpieczniejsza niż jazda przodem! W tej kategorii znajdziemy również foteliki obrotowe które znacznie poprawiają komfort użytkowania ponieważ możemy włożyć dziecko na prostym kręgosłupie do samochodu następnie poprawnie zapiąć dziecku pasy oraz obrócić je tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Polecane foteliki to:

15-36kg - Foteliki Przodem do kierunku jazdy na pas samochodowy. Foteliki które dobieramy dla dziecka które ma minimum 15kg oraz 100cm wzrostu, dlaczego? Ponieważ dziecko w tym wzroście i wadze będzie miało już odpowiedni wzrost aby pas przechodził pośrodku klatki piersiowej oraz kość miednicy będzie na tyle rozwinięta aby pas samochodowy mógł na niej się opierać. To bardzo ważne , pamiętajmy że trzymając się zaleceń zadbamy o najwyższe bezpieczeństwo naszych dzieci :) Polecane przez nas foteliki to :

Foteliki samochodowe - kategorie wagowe