Powoli robi się coraz cieplej i coraz chętniej wybieramy się z dziećmi w podróże, zarówno te małe jak i te duże. Warto zastanowić  się przez chwilę, jak się przygotować, aby cieszyć się komfortem i czuć się bezpiecznie podczas podróży.

1. Stan techniczny pojazdu

Niby oczywiste, ale jednak. Przed wyruszeniem w podróż upewnijmy się, że wszystko działa,  auto jest sprawne technicznie i nie będziemy musieli czekać na pomoc drogową razem z dzieckiem gdzieś na pustkowiu.

Stan techniczny pojazdy - jak wybrać się z dzieckiem w podróż?

2. Bezpieczeństwo przyszłej mamy.

Jeśli już wiemy, że nasz środek lokomocji jest sprawy, upewnijmy się, że my też jesteśmy odpowiednio przygotowani. Jeśli samochodem porusza mam z brzuszkiem, należy pomyśleć o adapterze do pasa bezpieczeństwa. Na rynku jest dostępnych sporo tego typu urządzeń, zarówno dla mam-pasażerów, jak i mam-kierowców.

Bezpieczeństwo przyszłej mamy - jak się wybrać w podróż z dzieckiem?

3. Poprawny montaż fotelika samochodowego i zapięcia malucha.

Pamiętajmy o tym, żeby upewnić się czy fotelik samochodowy jest zainstalowany poprawnie.
Warto go zdemontować i zamontować ponownie, aby upewnić się, że wszystkie systemy są sprawne. Warto też sprawdzić czy konieczna nie będzie regulacja zagłówka,  oraz czy przypadkiem maluszek już nie zaczyna z niego wyrastać.

Możesz też odwiedzić profesjonalny sklep, którego obsługa z pewnością bez problemu oceni poprawność montażu i wyreguluje fotelik, lub ewentualnie w odpowiednim momencie zaleci jego wymianę. Dla eksperta nie powinien być to problem. Taka operacja potrwa dosłownie kilka minut.

Poprawny montaż fotelika samochodowego i zapięcia malucha - jak się wybrać w podróż z dzieckiem?

4. Zadbaj o komfort podczas podróży z dzieckiem.

Robi się coraz cieplej, więc warto pomyśleć też o wentylacji. Bardzo częstym problemem w podróży, zarówno dorosłych jak i dzieci, jest zwiększona potliwość, która powoduje spory dyskomfort. Dzieje się tak, ponieważ nasze plecy przylegają przez długi czas do fotela, co uniemożliwia poprawną cyrkulację powietrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem są popularne maty anty-potowe, które dzięki specjalnej konstrukcji, umożliwiają przepływ powietrza za plecami i znacząco podnoszą nasz komfort. Są dostępne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Szczególnie polecamy je kierowcom. Dla dzieci alternatywą mogą być letnie pokrowce na foteliki z miękkiej bawełny frotte.

Zadbaj o komfort podczas podróży z dzieckiem

Przygotowani w ten sposób, na pewno poczujecie się spokojniejsi i bardziej zrelaksowani, tym samym będziecie mogli spędzić ten wspólny czas bardziej efektywnie. :)