Firma Cybex lubi nowości. Co roku możemy liczyć na coraz to ciekawsze propozycje z ich strony. Jednocześnie ilość modeli fotelików firmy Cybex niejednego rodzica przyprawia o zawrót głowy, szczególnie gdy wizualnie produkty nie różnią się od siebie niczym. Co zatem wybrać i czym poza literkami w nazwie różnią się modele Cybex Sirona?

Jedna baza dwa modele

Fotelik samochodowy Sirona Z i-Size i Sirona Z i-Size R (wrzuć na stronę i przekieruj) to tylko sama skorupa fotelika pasująca do bazy Z. Nie da się go samodzielnie zapiąć bez “stacji dokującej”. W praktyce oznacza to, iż rodzice, którzy posiadają Cloud Z z obrotową bazą Z mają ułatwiony zakup kolejnego fotelika, gdyż wybierają tylko spośród dwóch modeli pasujących to tej bazy. Jest to też dobre rozwiązanie dla rodzin z dwoma autami. Przepinanie samej skorupy pomiędzy samochodami, jest dużo prostsze i wygodniejsze, niż przekładanie całego fotelika z bazą.

Sirona Z i-Size czy Sirona Z i-Size R?

Wszystkie światowe organizacje zajmujące się bezpieczeństwem naszych pociech namawiają rodziców, aby przewozili dzieci tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej. Jest to pięć razy bezpieczniejsze, możecie o tym przeczytać w naszym artykule “Tyłem czy przodem? Obalamy mity”. Firma Cybex blokując możliwość obrócenia fotelika Sirona Z i-Size R przodem do kierunku jazdy udowodniła, iż fotelik ten jest jednym z najbezpieczniejszych modeli na rynku.

Podsumowując:

Sirona Z i-Size obraca się o 360 stopni (możliwość przewożenia dziecka przodem lub tyłem do kierunku jazdy)
Sirona Z i-Size R obraca się o 180 stopni (możliwość przewożenia dziecka wyłącznie tyłem do kierunku jazdy)

Pozostałe parametry są identyczne. Wybór modelu pozostawiamy rodzicom.

Cybex Sirona z

Sirona Zi i-Size - Model z zintegrowaną bazą

Ta propozycja firmy cybex to nic innego jak połączenie skorupy fotelika Sirona Z i-Size z bazą ale bez możliwości ich rozłączenia. Jest to bardziej ekonomiczny model. Został wyprodukowany z myślą o rodzicach, którzy nie posiadają fotelika Claud Z z bazą Z a chcieliby cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem swojego dziecka. Jednymi słowy można powiedzieć, iż jest to słynna Sirona S i-Size w wersji PLATINIUM.

Cybex Sirona Z