Przeprowadzone badania pokazują, że wożenie dziecka na tylnym siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy jest dużo bezpieczniejszą opcją, jednak większość rodziców nadal ma wątpliwości czy jazda tyłem jest dla ich malucha odpowiednim wyborem. Postaramy się obalić wszystkie mity związane z niewygodnym przewożeniem dziecka tyłem do kierunku jazdy i przekonać tych niezdecydowanych, że podróż tyłem do kierunku jazdy jest 5 razy bezpieczniejsza.

Cybex SensorSafe

Klamra SensorSafe przymocowana jest do pasów bezpieczeństwa fotelika samochodowego i połączona jest z aplikacją w smartfonie. SensorSafe zapobiega sytuacjom, które mogą być niebezpieczne dla dziecka – w przypadku rozpięcia pasów bezpieczeństwa, nieodpowiedniej temperatury, pozostawienia dziecka lub zbyt długiego okresu podróżowania.
Według różnych źródeł przyjmuje się, że w Polsce aż ok 90 proc. fotelików dziecięcych jest źle zamontowanych (średni wynik na świecie to ok. 70 proc.), przez co nie zapewniają takiego bezpieczeństwa jak powinny. Są one często źle dobrane, albo umieszczane w samochodzie w pośpiechu.
Chcesz tylko tego co najlepsze dla swojego dziecka, dlatego wybór odpowiedniego fotelika dla bezpieczeństwa podczas podróży może być trudny, lecz jest to jeden z najważniejszych przedmiotów, które kupisz. Ryzykujemy za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, dlatego zawsze chcemy mieć pewność, że najlepiej chronimy to co dla nas najcenniejsze.

Jedziesz samochodem na wakacje?

Nareszcie przyszedł czas wakacji i zaczynamy planować podróże w odległe i ciekawe zakątki świata, ale dodaj do tego planu dziecko i wszystko staje się nieco bardziej skomplikowane. Oprócz niekończącej się listy kontrolnej przedmiotów dla dziecka, o których musisz pamiętać, ubrania ciepłe, zimne, zabawki, lekarstwa, istnieją również ważne względy bezpieczeństwa, których być może nie wziąłeś pod uwagę.
  • 1
  • 2
Showing 1 to 5 of 6 (1 Pages)


Dopasuj fotelik
dla swojego dziecka

Czytaj

Dopasuj fotelik dla swojego dziecka

Czytaj
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 fotelikiwarszawa.pl
Projekt i wdrożenie: PROPERART